Blog

A pacsuli nem büdös. Szegénynek rossz a marketingje

pacsuli

A mondással ellentétben (mi ez a büdös pacsuliszag?!) valójában a pacsuli nem is büdös. Egy cserje, ami szárítva molyirtóként is használható, a növény a reumás fájdalmakat jól csillapítja, gyulladáscsökkentő hatású.

A gyökér csakrához kapcsolható illóolaj, segít összhangba kerülnöd olyan helyzetekben, amikor úgy érzed, annyi a teendőd, hogy alig győzöd. Belső békét teremt benned, energiát ad.

aromaterápiás vetőkártya

Nagyon gyakori parfüm alapanyag, általában az illatok stabil bázisaként szolgál. Főleg az orientális (pl. Dolce&Gabbana Anthology La Temperance14), ciprusos (Casamorati 1888) illatok egyik alap összetevője. Érdekes tény, hogy nincs pacsuli-hangsúlyos parfümöm, illatom. Korábban hadilábon álltam vele, a bőrömre fújva nem bírtam elviselni magamon a földes, fás, mohás jellege miatt. Gyümölcs vagy virágillattal kombinálva már jól tolerálja a bőröm, ideje lenne beszerezni egyet.

Amit érdemes kipróbálnod:

Lakásillatosítók: Maison Berger Bouquet Wilderness, Esteban Teck&Tonka. Ha füstölőben szeretnéd kipróbálni, akkor a FloraSense üzletét ajánlom.

Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!

Még szintén kedvelheted...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük